25 7985864 michk@onet.pl

Wyniki z Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Warcabach 100-polowego

W dniach  19-20 września  2015 r odbyły się w Łukowie Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących   w Warcabach 100-polowych  zorganizowany  przez Klub Sportowy Głuchych Hetman. Udział w nich wzięło 14 kobiet i 24 mężczyzn z 7 klubów sportowych.
Sędzią był  Łukasz Kosobudzki  z Polskiego Związku Warcabowego
Wśród kobiet najlepszą warcabistką okazała się Petronela Dapkiewicz z Arkadii Otwock przed Moniką Wilgos z Hetmana Łuków.  Wśród mężczyzn najlepszym warcabistą został Szymon Kasperczyk z Śląskiego KSN Rybnik przed Mariuszem Ćwiekiem z Radomiga Radom.
Petronela Dapkiewicz jak i Szymon Kasperczyk po raz pierwszy wzięli udział w tych mistrzostwach i od razu sięgnęli po najwyższy tytul.
Trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn otrzymało medale i puchary a 8 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn otrzymało wartościowe nagrody rzeczowe.
Najstarszą uczestniczką była Barbara Pokladek   a najstarszym uczestnikiem Jan Riabcew. Najmłodszą uczestniczką była Eliza Matuszewska a najmłodszym uczestnikiem Dominik Salachna. Otrzymali oni statuetki pamiątkowe oraz upominki ufundowane przez Miasto  Łuków.
Wyższe kategorie warcabowe uzyskali:
Górna Barbara na trzecią
Wilgos Barbara, Riabcew Janina i Matuszewska Eliza na piątą,
Ćwiek Mariusz na piątą,
Riabcew  Jan i Koch Maciej na piątą.

Video

Video

FacebookGoogle+Podziel się