25 7985864 michk@onet.pl

Warcabiści Hetmana drużynowymi mistrzami Polski

W dniach 21-22 listopada 2015 r odbyły się w Łukowie Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Warcabach 100-polowych organizowane przez Klub Sportowy Głuchych Hetman.

Były to pierwsze w historii sportu głuchych drużynowe mistrzostwa Polski w warcabach.

Mistrzostwa te zakończyły się sukcesem drużyny Hetmana, która zdobyła maksymalną ilość punktów.

6. Surdus Kielce

Zwycięska drużyna grała w następującym składzie: Jan Kruczyński, Grzegorz Górny, Roman Wilgos, Antoni Grabek i Monika Wilgos. Oprócz pucharu i złotego medalu drużyna wywalczyła dla klubu kuchenkę mikrofalową.

Druga drużyna też spisała się dobrze zdobywając puchar za czwarte miejsce. Tylko jednego małego punktu zabrakło do brązowego medalu.

Druga drużyna grała w następującym składzie: Andrzej Małecki, Bożena Krzyszkowiak, Jan Pasieczny, Artur Izdebski i Barbara Górna.

Czterech najlepszych zawodników na każdej warcabnicy otrzymało nagrody rzeczowe.

Z zawodników Hetmana nagrody otrzymali:

Jan Kruczyński za II miejsce i Andrzej Małecki za czwarte miejsce na I warcabnicy.

Grzegorz Górny a pierwsze miejsce i Bożena Krzyszkowiak za trzecie miejsce na II warcabnicy.

Roman Wilgos za drugie miejsce i Jan Pasieczny za trzecie miejsce na III warcabnicy.

Antoni Grabek za drugie miejsce na IV warcabnicy,

Monika Wilgos za drugie miejsce i Barbara Górna za trzecie miejsce na warcabnicy kobiecej.

Mistrzostwa sędziował Michał Suchecki sędzia kl. I z Polskiego Związku Warcabowego.

Koszty Mistrzostw zostały sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.