25 7985864 michk@onet.pl

Sukces warcabistów Hetmana

W dniach 24-25  września  2016 r odbyły się w Łukowie Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Warcabach 64-polowych organizowane przez Klub Sportowy Głuchych Hetman.

Były to pierwsze w historii sportu głuchych drużynowe mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych..

Mistrzostwa te zakończyły się sukcesem drużyny Hetmana, która zdobyła maksymalną ilość punktów.

6. Świt Wroclaw

Zwycięska drużyna grała w następującym składzie: Jan Kruczyński, , Roman Wilgos, Grzegorz Górny, Andrzej Malecki  i Monika Kobylińska. Oprócz pucharu i złotego medalu drużyna wywalczyła dla klubu warnik.

Druga drużyna też spisała się  bardzo dobrze zdobywając puchar i brązowe medale za  trzecie miejsce.

Druga drużyna grała w następującym składzie: Artur Izdebski,  Jan Pasieczny, Lidia Kurlandzka, Maria Michalczuk i i Barbara Górna.

Czterech najlepszych zawodników na każdej warcabnicy otrzymało nagrody rzeczowe.

Z zawodników Hetmana nagrody otrzymali:

Jan Kruczyński za  drugie miejsce  na I warcabnicy.

Roman Wilgos za drugie miejsce na II arcabnicy

Grzegorz Górny a drugie miejsce na II warcabnicy.

Andrzej Malecki  za drugie miejsce na IV warcabnicy,

Monika Kobylińska za pierwsze  miejsce i Barbara Górna za trzecie miejsce na warcabnicy kobiecej.

Mistrzostwa sędziowała Edyta  Suchecka  z Polskiego Związku Warcabowego.

Koszty Mistrzostw zostały sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.