25 7985864 michk@onet.pl

Sukces warcabistów Hetmana w warcabach 100-polowych

KSG Hetman na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niesłyszących w Lublinie zorganizował  dniach 25-26 listopada 2017 r w Łukowie Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Warcabach. Zawody zostały przeprowadzone w Internacie Medycznego Studium Zawodowego. Uczestnicy mieli wyżywienie i zakwaterowanie również w tym Internacie.
W turnieju udział wzięło 9 kobiet i 27 mężczyzn z 7  klubów. Z  Hetmana udział w turnieju wzięły aż 23 osoby. Mężczyźni grali systemem szwajcarskim przez 9 rund a kobiety systemem kołowym również przez 9 rund. Tempo gry wynosiło 45 minut na zawodnika.
Puchary  i dyplomy wręczał  prezes KSG Hetman Ireneusz Kwiczak.
Trzy najlepsze warcabistki i trzech najlepszych warcabistów  otrzymały puchar a nagrody rzeczowe otrzymało  osiem kobiet i piętnaście mężczyzn. Nagrody  ufundowały  Zakłady Mięsne w Łukowie, Starostwo Łukowskie i Miasto Łuków.
Wśród kobiet zwyciężyła Bożena Krzyszkowiak przed Barbarą Górną i Moniką Kobylańską. Wszystkie z Hetmana Łuków. Wśród mężczyzn zwyciężył Mariusz Pilawa z Świt Wrocław przed Romanem Wilgosem z Hetmana Łuków i Edwardem Szwertnerem z Warsu Warszawa. Z członków Hetmana  szóste miejsce zajął Krzysztof Michalczuk a dziewiąte miejsce Ireneusz Kwiczak.  Liczyliśmy, że w dziesiątce najlepszych  będzie więcej  warcabistów z Hetmana.
Nomę na IV kategorię wypełnili Mariusz Pilawa, Eliza Matuszewska i Maria Michalczuk a na V kategorię – Edward Szwerner i Ireneusz Kwiczak

Sędzią głównym turnieju był Michał Suchecki  z Polskiego  Związku Warcabowego.
Mistrzostwa były sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz własnych klubu Hetman.
W załączeniu wyniki.
Szczegółowe wyniki turnieju można obejrzeć na:
http://www.chessarbiter.com/turnieje_warcaby/2017/f_7263/
http://www.chessarbiter.com/turnieje_warcaby/2017/f_7262/

FacebookGoogle+Podziel się