25 7985864 michk@onet.pl

Petronela Dapkiewicz i Kasperczyk Szymon ponownie najlepsi w warcabach 100-polowych

Petronela Dapkiewicz i Kasperczyk Szymon  ponownie najlepsi w warcabach 100-polowych

W dniach 25-26 czerwca 2016 r odbyły się w Łukowie Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Warcabach 100-polowych zorganizowany przez Klub Sportowy Głuchych Hetman. Udział w nich wzięło 8 kobiet i 26 mężczyzn z 7 klubów sportowych.

Sędzią był Michał Suchecki z Polskiego Związku Warcabowego Wśród kobiet najlepszą warcabistką okazała się Petronela Dapkiewicz z Arkadii Otwock przed Bożeną Krzyszkowiak z Hetmana Łuków. Wśród mężczyzn najlepszym warcabistą został Szymon Kasperczyk z Śląskiego KSN Rybnik przed Kazimierzem Nurzyńskim z Warsu Warszawa.

Petronela Dapkiewicz jak i Szymon Kasperczyk ponownie zostali mistrzami powtarzając wynik uzyskany w 2015 r. Trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn otrzymało medale i puchary a 7 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn otrzymało wartościowe nagrody rzeczowe.

Najstarszą uczestniczką była Barbara Górna a najstarszym uczestnikiem Kazimierz Nurzyński Najmłodszą uczestniczką była Natalia Nowaczyk a najmłodszym uczestnikiem Dominik Salachna. Otrzymali oni statuetki pamiątkowe oraz upominki. Wyższą kategorię warcabowe uzyskał tylko Kazimierz Nurzyński na czwartą.

FacebookGoogle+Podziel się