25 7985864 michk@onet.pl

Ogólnopolski Turniej Szachowo-Warcabowy

W dniach 21-27 sierpnia 2016 r nasz klub  zorganizował w Jastrzębiej Górze nad morzem w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Hutnik”   Ogólnopolski Turniej Niesłyszących  w Szachach i Warcabach 64-polowych. Udział w turnieju wzięli reprezentanci z dziewięciu klubów sportowych głuchych. Najwięcej było bo aż 20 osób z naszego klubu.
W turnieju szachowym udział wzięło 41 osób w tym 13 kobiet. Wśród kobiet zwyciężyła Bożena Krzyszkowiak z Hetmana przed Ewą Wardziak z IG i Marią Michalczuk z Hetmana. Wśród mężczyzn zwyciężył Szymon Kasperczyk z Śląskiego KSN przed Krzysztofem Michalczukiem z Hetmana i Jerzym Środzińskim z Arkadii. Należy zaznaczyć, że od IX rundy liderem był Krzysztof Michalczuk po wygranej z Jerzym Strzeleckim. W ostatniej rundzie K. Michalczuk grał z W. Grzybem i mając dużą przewagę materialną w końcówce nie zdążył zamatować przeciwnika  w regulaminowym czasie.
Dużym sukcesem jest wypełnienie norm na wyższe kategorie szachowe przez  11  uczestników  w tym jedna na II kat, po trzy na trzecią  i czwartą kategorię. Z naszych reprezentantów wyższe normy uzyskali Andrzej Malecki – drugą, Barbara Wilgos-trzecią a Renata Oknińska – piątą.
Sędzią głównym turnieju szachowego był  Zygmunt Wielecki sędzia klasy państwowej Polskiego Związku Szachowego.

W turnieju warcabowym udział wzięło 45 osób w tym 16 kobiet. Wśród kobiet zwyciężyła Petronela Dapkiewicz z Arkadii przed Bożeną Krzyszkowiak  i  Barbarą Wilgos  obie z Hetmana. Wśród mężczyzn zwyciężył Szymon Kasperczak z Śląskiego KSN przed Janem Kruczyńskim i Krzysztofem Michalczukiem obaj z Hetmana. Bardzo dobrze  się spisali nasi reprezentanci. W turnieju mężczyzn na 11 pierwszych miejsc aż  6 miejsc  zajęli  zawodnicy  z naszego klubu a w turnieju kobiet  na 11 pierwszych miejsc aż 7  miejsc przypadło na nasze warcabistki.
Sędzią głównym turnieju warcabowego był Michał Suchecki sędzia I klasy z Polskiego Związku Warcabowego.
Czterech najlepszych kobiet jak i czterech najlepszych mężczyzn w turnieju szachowym  jak również w turnieju warcabowym otrzymało puchary. Nasi członkowie zdobili aż dziewięć pucharów.  Nagrody rzeczowe łącznej wartości  3200 zł  otrzymało osiem najlepszych kobiet i dziesięć najlepszych mężczyzn. Podstawą klasyfikacji były wyniki z obu turniejów.  Aż 11 osób z naszego klubu odebrało nagrody rzeczowe.
W czasie wolnym od gry uczestnicy opalali się nad morzem oraz zwiedzali Władysławowo, gdzie jechali statkiem po morzu.
W  załączeniu wyniki z obu turniejów. Szczegółowe wyniki można obejrzeć na stronie
http://www.chessarbiter.com/turnieje_warcaby/2016/f_4810/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4717/
Koszty  turniejów zostały sfinansowane ze środków PFRON oraz  Ministerstwa Sportu i Turystyki za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niesłyszących.

FacebookGoogle+Podziel się