25 7985864 michk@onet.pl

Ogólnopolski Turniej Szachowo-Bowlingowy

W dniach 15-16  listopada 2014 r w Łukowie odbył się  Ogólnopolski Turniej Szachowo-Bowlingowy organizowany przez KSG Hetman w Łukowie ze środków PFRON. Udział nich wzięło 21 mężczyzna i 12 kobiet z pięciu klubów sportowych głuchych. Uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami gry w bowlingu i w szachach. O kolejności miejsc w turnieju decydowała suma zajętych miejsc w poszczególnych dyscyplinach.

Najpierw rozpoczął  się turniej w bowlingu. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Tomasz Gumiński przed  Cezarym Warchołem a wśród kobiet Joanna Strześniewska przed Agatą Stencel. Turniej w bowlingu sędziował Bogusław Goławski.

W turnieju szachowym rozegranym przez 7 rund w tempie półgodzinnym na zawodnika  wśród kobiet najlepsza była Monika Wilgos przed Joanną Strzesniewską a wśród mężczyzn  Mariusz Ćwiek przed Tadeuszem Rogalskim. Turniej szachowy sędziował Mieczysław Wysocki.

Ostatecznie cały turniej wśród kobiet wygrała Joanna Strześniewska z Arkadii Otwock przed Moniką Wilgos z Hetmana Łuków i Agatą Stencel z Radomiga Radom.  W konkurencji mężczyzn zwyciężył Mariusz Ćwiek i Cezary Warchoł, obaj z Radomiga Radom, przed Edwardem Szwertnerem z Warsu Warszawa.

Trzech najlepszych zawodniczek i zawodników otrzymali puchary natomiast osiem najlepszych kobiet i dziesięć najlepszych mężczyzn otrzymało wartościowe nagrody rzeczowe. Łączna wartość wszystkich nagród to ok. 3300 zł.

plakat szach-bowl (2)
Pobierz wyniki

Galeria zdjęć

FacebookGoogle+Podziel się