25 7985864 michk@onet.pl

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Na zlecenie PZSN  KSG Hetman zorganizował w dniach 11-13 grudnia Ogólnopolski Turniej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.  Do udziału w tym turnieju zgłosiło się tylko 5 klubów t: Hetman Łuków, Arkadia Otwock, Spartan Lublin, Reyman Kraków i Śląski Rybnik. Planowanej ilości uczestników nie dało się uzyskać. Połowę uczestników stanowili szachiści Hetmana. Turniej został przeprowadzony w dużej sali miejscowego Medycznego Studium Zawodowego. W tym  Studium  uczestnicy mieli zakwaterowanie i wyżywienie
Sędzią głównym turnieju był  Ryszard Królikowski mający uprawnienia sędziego FIDE. W związku z tym padła propozycja zgłoszenia obydwu turniejów do FIDE aby umożliwić zdobycie   punktów ELO. Należy zaznaczyć, że FIDE oprócz  klasyfikacji w szachach klasycznych   prowadzi również osobną klasyfikację w szachach szybkich( Rapid ELO) i osobno w szachach błyskawicznych(Blitz ELO). Zgłoszenie do FIDE jest kosztowne  i zostały opłacone przez dziadka Malwiny Szewczyk  pana Sławomira Sobocińskiego. Za to należy się mu się gorące  podziękowanie od uczestników turnieju.
W dniu 12 grudnia przeprowadzono turniej w szachach szybkich przez 13 rund przy tempie 12 min plus 3 sek. na ruch.  Najlepszy okazał się Piotr Walczak. W klasyfikacji kobiet bezkonkurencyjna była najmłodsza uczestniczka jedenastoletnia Malwina Szewczyk z Arkadii
Z 17 szachistów Hetmana najlepiej spisali się Krzysztof Michalczuk-6 miejsce,  Roman Wilgos-13 miejsce, Bożena Krzyszkowiak 14 miesjce i Monika Wilgos – 15 miejsce. Aż 15 szachistów zdobyło punktu R-Elo w tym sześciu ponad 1000 punktów.
W dniu 13 grudnia przeprowadzono turniej w szachach błyskawicznych przez trzynaście rund przy tempie 3 min plus 2 sek. na ruch. Najlepszy okazał się tym razem Tomasz Miozga z Śląskiego Rybnikaa. W klasyfikacji kobiet ponownie najlepsza okazała się Malwina Szewczyk z Arkadii Otwock.
Z 18 szachistów Hetmana pod nieobecność K. Michalczuka najlepiej się spisali Andrzej Małecki – 8 miejsce, Monika Wilgos- 12 miejsce, Roman Wilgos -14 miejsce, Antoni Grabek- 15 miejsce.
Aż 14 szachistów Hetmana uzyskał o punkty B-Elo w tym ośmiu ponad 1000 pkt.
Po zakończeniu każdego turnieju trzech najlepszych szachistów i szachistek otrzymało statuetki a sześciu najlepszych mężczyzn i kobiet otrzymało nagrody rzeczowe ufundowane przez Zakłady Mięsne w Łukowie oraz miejscowy Dom Handlowy GUST.
Koszty organizacyjne turnieju zostały pokryte ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Szczegółowe wyniki podane zostały na stronach ChessArbiter Pro.
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6722/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6747/

Wyniki w szachach szybkichWyniki w szachach błyskawicznych
FacebookGoogle+Podziel się