25 7985864 michk@onet.pl

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Warcabach 64-polowych

plakat warcaby 64-polowe (2)

W dniach  29-30  listopada  2014 r odbyły się w Łukowie Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Warcabach 64-polowych  zorganizowany przez Klub Sportowy Głuchych Hetman. Udział w nich wzięło 14 kobiet i 26 mężczyzn z 6 klubów sportowych.

Sędzią głównym  Mistrzostw  był  Michał Suchecki z Polskiego Związku Warcabowego

Mistrzostwa te były rekordowe pod względem ilości uczestników. Rywalizacja  o najlepsze miejsca była niezwykle zacięta. Wśród kobiet  trzy  najlepsze warcabistki uzyskały jednakową ilość punktów i o kolejności miejsc dodatkowa punktacja.  W klasyfikacji kobiet cztery pierwsze miejsca zajęły  warcabistki Hetmana Łuków.

W klasyfikacji mężczyzn dwa pierwsze miejsca zajęli warcabiści Hetmana a  mistrz Jan Kruczyński powtórzył ubiegłoroczny sukces.

Trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn otrzymało medale i puchary a 8 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn otrzymało wartościowe nagrody rzeczowe. Wartość nagród rzeczowych wynosiła ponad 3 tys. zł.

Monika Wilgos i Maria Michalczuk  wypełniły normę na III kategorię, Winczek Katarzyna,  Chęciak Krzysztof i  Dominik Salachna na V kategorię warcabową.

Mistrzostwa były dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Pobierz wyniki

Galeria zdjęć

Relacja wideo

FacebookGoogle+Podziel się