25 7985864 michk@onet.pl

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Warcabach 100-polowych

W dniach 20-21 września 2014 r w Łukowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Warcabach 100-polowych.  Udział w nich wzięło 13 kobiet i 22 mężczyzn z 7 klubów sportowych.

Sędzią była Ewa Suchecka z Polskiego Związku Warcabowego. Po zaciętych walkach  nieoczekiwanie wśród kobiet najlepsza okazała się 15-letnia  Natalia Nowaczyk ze Sprintu Sławno pokonując najlepsze i doświadczone  warcabistki z Hetmana Łuków. Wśród mężczyzn zwyciężył dodatkową punktacją pomocniczą faworyt Kazimierz Nurzyński z Warsu Warszawa wyprzedzając ubiegłorocznego mistrza Jana Kruczyńskiego. Dużą niespodzianką było zajęcie trzeciego miejsca przez najmłodszego uczestnika Dominika Salachnę reprezentującego barwy Sprint Sławno.

Trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn otrzymało medale i puchary a 8 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn otrzymało wartościowe nagrody rzeczowe.  Łączna wartość nagród przekraczała kwotę 3000 zł.

Natalia Nowaczyk i Bożena Krzyszkowiak wypełniły normę na III kategorie, Barbra Górna na IV kategorią a Dominik Salachna na V kategorię warcabowa.

Wszystkie koszty  zostały sfinansowane przez PFRON.

Pobierz Wyniki
IMG_0079 (2)

Galeria zdjęć

Relacja video

FacebookGoogle+Podziel się