25 7985864 michk@onet.pl

Brązowe medale drużyny szachowej

W dniach 15-16 października 2016 r drużyna szachowa Hetmana wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Szachach, które odbyły się w Radomiu. W ostatniej chwili zamiast Bożeny Krzyszkowiak, która z powodów choroby córki nie mogła jechać do Radomia, pojechał Roman Wilgos. Po przybyciu do Radomia  byliśmy zaskoczeni brakiem szachistów Spartana z Lublina i Warsu z Warszawa, którzy wcześniej oficjalnie zgłosili swój udział. W tej sytuacji dopuszczono do udziału rezerwową drużynę Świtu Wrocław oraz drugą drużynę Radomiga. Aby wykorzystać  wolne miejsca dopuszczono do udziału także trzecią drużynę Radomiga, składającą się z młodzieży słyszącej i jednego starszego  pana. Ta drużyna nie była ujęta w klasyfikacji drużynowej czyli grała poza konkursem.
W tej sytuacji Hetman miał  szanse walczyć o brązowy medal. Dwa pierwsze miejsca były poza zasięgiem naszej drużyny. Decydujący o medal mecz z Radomigiem zakończył się naszą wygraną.
Punkty dla drużyny zdobili:
na I szachownicy  Michalczuk Krzysztof – 2 pkt
na II szachownicy Małecki Andrzej  –  3,5 pkt
na III szachownicy Kwiczak Ireneusz – 4 pkt
na IV szachownicy  Wilgos Roman – 4 pkt
na V szachownicy  Kobylińska Monika 4 pkt w tym jeden walkowerem.
Niestety na szóstej szachownicy z braku juniora musieliśmy oddać przeciwnikom wszystkie punkty.
Mistrzem Polski została Arkadia z Otwocka przed Śląskim z Rybnika. Te kluby mają szachistów  z wysokim rankingiem  i od wielu lat są poza zasięgiem pozostałych klubów.
Wyniki:
1.    Arkadia Otwock 12 pkt
2.    Śląski Rybnik   10 pkt
3.    Hetman Łuków 8 pkt
4.    Radomig Radom 6 pkt
5.    Reyman Kraków 4 pkt
6.    Świt Wrocław  1 pkt
7.    Radomig II Radom 1 pkt

FacebookGoogle+Podziel się