25 7985864 michk@onet.pl

Bożena Krzyszkowiak i Roman Wilgos najlepsi w warcabach 64-polowych

W dniu 10 grudnia  2017  r odbył się w Łukowie Wojewódzki  Turniej Niesłyszących  w Warcabach 64-polowych  zorganizowany  przez Klub Sportowy Głuchych Hetman.

Udział w turnieju wzięło 6 kobiet i 19 mężczyzn.

Turniej sędziował prezydent  Międzynarodowego Komitetu Warcabowego Niepełnosprawnych Leszek Pętlicki  mającego tytuł międzynarodowego sędziego warcabowego.

Przed rozpoczęciem  turnieju  Leszek Pętlicki  poinformował o planowanych zawodach dla niepełnosprawnych sportowców na 2018 rok prowadzoną przez międzynarodową organizację IDCD: Mistrzostwa Europy warcaby 64 w  Nidzicy w dniach  7-15 maj, puchar świata niepełnosprawnych ,Polska Gra-Open w Żurominie  Żuromin w dniach  6-12 lipiec , Mistrzostwa Świata warcaby 64 w Mławie  w dniach  27.08–05.09.2018. Mistrzostwa będą rozegrane  dla kobiet i mężczyzn osobno niewidomi, słabowidzący, niesłyszący, inwalidzi i niepełnosprawni intelektualnie . W każdej kategorii  będą medale również w klasyfikacji drużynowej.  Na końcu poinformował, że jako prezent pod choinkę . daje  w postaci darmowego startu włącznie z zakwaterowaniem i wyżywieniem w sześciodniowym turnieju ,,POLSKA GRA,, dla  dwóch najlepszych mężczyzn i najlepszej kobiety tego turnieju .

W turnieju walka była zacięta a różnice punktowe były niewielkie. O kolejności miejsc decydowała dodatkowa punktacja.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Bożena Krzyszkowiak , która w ogólnej klasyfikacji zajęła trzecie miejsce dając się wyprzedzić tylko dwóm mężczyznom.

Cały turniej wygrał Roman Wilgos.

Trzech najlepszych kobiet i mężczyzn otrzymało puchary a czterech najlepszych kobiet i sześć najlepszych mężczyzn otrzymało wartościowe nagrody rzeczowe.

Impreza była dofinansowana przez  Urząd Wojewódzki w Lublinie za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

 

Patrz wyniki http://fmjd.org/…/tournam…/2017/f_108/final_standings&9.html

FacebookGoogle+Podziel się